Nejlepší přípravky na akné. Účinné doplňky a krémy na akné? Mast, kosmetika, maska na pupínky - Hodnocení produktu 2019

Akné lze léčit mnoha způsoby. V boji proti akné jsou velmi užitečné speciální krémy, masti a tabletky, které jsou k dispozici v každé lékárně nebo přímo u výrobce.

Doplňky, masti a krémy užitečné v boji proti akné lze zakoupit bez lékařského předpisu. Působí tak, že eliminují příčiny kožních změn na obličeji. Ne všechny přípravky jsou však stejně účinné. Než si koupíte ten správný přípravek, stojí za to zjistit o něm trochu více. Není také dobré očekávat během velmi krátkého času úplné vyléčení, ačkoli v některých případech (pokud nejsou změny kůže příliš pokročilé) je to skutečně možné.

Nejlepší tabletky na akné, jaké? Co by měly obsahovat ve svém složení?

Tablety na akné nejsou léky sensu stricto – jedná se o potravinové doplňky. Obsahují ve svém složení vitamíny, minerály a bylinky, které příznivě ovlivňují stav kůže. Někdy přinášejí viditelné výsledky v boji proti akné, ale obecně samy tablety nestačí.

Nezapomeňte, jak vzniká akné: mazové žlázy u některých lidí produkují velmi velké množství mazu a během puberty, kdy hormonální změny v těle mají velmi turbulentní průběh, tyto žlázy fungují intenzivněji.

Akné vzniká ucpáním mazových kanálů. Mohou se objevit nejen na obličeji, ale také ve výstřihu, na zádech nebo ramenech. Pokud je loj napaden bakteriemi, stav kůže se významně zhoršuje.
V takové situaci byste se měli poradit s dermatologem a užívat odpovídající léky. Je také vhodné změnit stravu. Různé typy tabletek na akné dostupné v lékárnách bez lékařského předpisu mohou být ve většině případů pouze podpůrným prostředkem. Po 2-3 měsících pravidelného užívání lze pozorovat první účinky.

Může mast na akné pomoci? jaké masti preferují odborníci?

Doplňkem potravinových doplňků mohou být rovněž masti na akné. Jedním z nejúčinnějších přípravků tohoto typu je mast z měsíčku lékařského.
Měsíček je rostlina, která byla po staletí používána v medicíně. Jeho protizánětlivé vlastnosti pomáhají zvrátit morbidní kožní léze.

Měsíčková mast má žlutou barvu. Je jemná, takže ji můžete rozetřít na všechna místa na obličeji. Působí antialergicky a protizánětlivě, hydratuje pokožku a odstraňuje zarudnutí.

Další účinnou mastí v boji proti akné je zinková mast. Nestojí moc, můžete ji koupit v každé lékárně bez lékařského předpisu. Po nanesení na obličej, stahuje pokožku, suší ji a chrání před bakteriemi.

Působí okamžitě, první účinky lze vidět již po několika dnech používání. Za svůj terapeutický účinek vděčí oxidu zinečnatému, který se nachází v jejím složení – jedná se o aktivní látku, která zlepšuje vzhled a stav pokožky.

Vyčištěná pleť si žádá kvalitní hydrataci. Tu vám poskytne pleťový krém na akné nebo pleťové sérum. Jednou týdně si pak dopřejte pleťovou masku na akné, která pokožce dodá potřebné živiny.
Pro výrazné projevy akné jsou tu pak intenzivní korekční přípravky na akné, které nejen léčí pupínky, ale také zabraňují vzniku nežádoucích jizev. Denní péči můžete doplnit i tónovacím krémem na akné, který sjednotí tón vaší pleti.

Léčba akné u mírných až středně těžkých forem je lokální v podobě krémů a gelů s účinnou látkou. Vyzkoušet můžete třeba přípravky na akné od několika výrobců

Efektivní krém na akné – co si mám vybrat? Nejlepší přípravky na akné

Na trhu máme také spoustu různých krémů, dražších a levnějších, které pomáhají v boji proti akné. Čemu byste měli věnovat pozornost při výběru konkrétního přípravku? Kvalitní krém na akné by měl:

 • zpomalovat množení se bakterií Propionibacterium acnes na kůži
 • regulovat vylučování mazu a zlepšovat jeho kvalitu (kůže není tak mastná)
 • odlupovat zrohovatělou vrstvu pokožky
 • odblokovat ucpané póry
 • hydratovat pokožku a zklidňovat podráždění
 • odstraňovat zarudnutí

Před nákupem konkrétního přípravku je tedy dobré zjistit si více informací o jeho působení a vlastnostech.

Nejlepší přípravky na akné

Doplňky, které pomáhají při léčbě akné, jsou obvykle účinné, pokud je léčba rozšířena o správnou dietu, správné hygienické návyky a přípravky na akné předepsané dermatologem. Užívání přípravků na lékařský předpis, bez konzultace s odborníkem, může vést k opačným efektům.

Kosmetika čistící pokožku určitě pomáhá v léčbě. účinné přípravky na pupínky?

Hlavním úkolem této kosmetiky je hloubkové očištění pokožky. Proto je nesmírně důležité používat ji dvakrát denně, ráno a večer. Pro mastnou a smíšenou pleť jsou nejlepší micelární tekutiny, mycí emulze a gely, které by však neměly obsahovat alkohol. Proč?

Navzdory skutečnosti, že alkohol dočasně zlepšuje vzhled pokožky (suší puchýřky a akné), suší je natolik, že po krátké době tělo začne produkovat větší množství mazu. Čistící kosmetika pomáhá odstraňovat přebytečný kožní maz z pokožky, odemknout kontaminované póry a obnovit rovnováhu bakterií.

Přírodní kosmetiká na akné byla vyrobena za účelem hloubkového čištění pleti a předcházení vzniku nehezkých pupínků. Kosmetika obsahuje velký podíl bílého jílu, zinku a extraktu z jitrocele. Bílý jíl absorbuje přebytečný maz a nečistoty vyskytující se hluboko v pórech. Zinek je běžně používán pro urychlení regeneraci kůže, pomáhá tak urychlit hojení jizviček po akné a také předcházet jejich vzniku.

Rosacea – jakou kosmetiku používat?

Rosacea je charakterizována makulopapulárními a erytematózními lézemi. Nejčastěji se erupce nacházejí uprostřed obličeje (ve tvaru písmene V) – na nose, bradě, tvářích a čele. Neprojevují se žádné komedony, na rozdíl od běžného akné. Někdy dochází k otoku kůže, zánětu spojivek nebo rohovky.

U žen se onemocnění během menopauzy, menstruace, těhotenství a ovulace zhoršuje. U mužů někdy dochází k tzv. hypertrofickým změnám, které nejčastěji postihují oblast nosu (tzv. rhinophyma).

Při léčbě rosacey je důležitá péče založená na kosmetice s jemnými, ale účinnými formami. Pacient by se měl vyvarovat horké, chlorované a tvrdé vody (nejlépe používat minerální nebo převařenou vodu). Měli byste přestat používat mýdla a tonika na bázi alkoholu a nahradit je neparfemovanými lotiony a micelárními gely.
Pro vysušení obličeje použijte jemné, měkké ručníky, které nedráždí pokožku obličeje. Je absolutně zakázáno používat hrubozrnné peelingy a krémy na bázi AHA (alfa-hydroxykyselin).

kosmetika pro akné vyznačují speciálním složením s přírodními kyselinami a antibakteriálními složkami, které zabraňují tvorbě nedokonalostí. Čistící přípravky pronikají do hloubky pórů a zanechávají pleť dokonale vyčištěnou, zatímco lehké hydratační produkty dodávají pokožce potřebnou vláhu.

Pravidelná péče s čistícími maskami, regeneračními séry a zklidňujícími přípravky je velice důležitá pro udržení krásné a zdravé pokožky. Lokální přípravky na pupínky pak eliminují již vzniklé nedokonalosti..

Kůže s akné – jak se starat o kůži s akné

Za akné a pupínky na tváři obvykle odpovídá nadměrné množení anaerobních bakterií, např. Propionibacterium acnes. K exacerbaci akné může vést rovněž nesprávný způsob péče o pokožku, např. kosmetika s látkami, které dráždí pokožku, jako je alkohol.

Chcete-li se správně starat o pleť s akné, měli byste si nejen vybrat správnou přírodní kosmetiku, ale také poznat pár zlatých pravidel a zachovat správné pořadí jejich použití. Péče o pleť s těmito typy problémů je svým způsobem rituál, který by se měl stát našim každodenním zvykem. Jednotlivé etapy jsou uvedeny níže.

 • Očištění
 • Tónování
 • Peeling
 • Hydratace
 • Přírodní masky pro pleť s akné

Správná a účinná péče o pleť s akné by neměla končit použitím vhodné přírodní kosmetiky. Stav naší pokožky je ovlivněn řadou různých faktorů, z nichž ne všechny jsou náchylné na příznivé účinky přírodních látek.

Čemu bychom měli věnovat zvláštní pozornost? Především každodenní stravě. To, co jíme, se může na naší pokožce odrážet viditelným způsobem.

Sending
User Rating 5 (2 votes)

You may also like

Nejlepší vitamíny, doplněk stravy pro vlasy! Efektivní šampon proti vypadávání vlasů 2019 – Názory a Recenze

Zajímá vás, jaké šampony a doplňky stravy mohou