Jaký lék pomůže na bolest kloubů? Prášky, vitamíny nebo mast na klouby? Žebříček nejlepších produktů.

Jaký lék pomůže na bolest kloubů? Prášky, vitamíny nebo mast na klouby? Žebříček nejlepších produktů.

Mezi pacienty, kteří trpí bolestí a degenerací kloubů, jsou jak staří, tak i v nejlepší fázi života. Zánět kloubů neobchází mladé lidi, zejména sportovce, ale také administrativní pracovníky. Existuje tolik příprav na klouby, kolik je pacientů a jejich problémů. Jaký typ léku byste si měli vybrat?

Mast na klouby – co by mělo být v jejím složení?

Nejoblíbenější skupinou přípravků na klouby jsou masti. Jednotlivé se od sebe liší složením a vlastnostmi. Pro silnou bolest, např. v důsledku zranění nebo revmatismu, Vám to lékař předepíše mast na klouby s ketoprofenem. Jiné analgetické Masti na klouby mají troch slabší účinek a jsou vydávány bez lékařského předpisu. V jejich složení se nachází naproxen, ibuprofen, salicyláty nebo diklofenak.

Stejně tak mast na klouby vydaná bez předpisu, jak o ta na předpis, patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Kromě toho si můžeme koupit mast na klouby s chladícím nebo zahřívajícím efektem. Tyto přípravky obsahují mentol, kafr nebo kapsaicin.

Jsou zvláště vhodné pro sportovce, ale mohou dráždit pokožku. Pro změnu osoby, které zajímá regenerace kloubů by měly sáhnout po Masti na klouby s kolagenem, glukosaminem nebo chondroitinem. Všechny tyto látky mají vlastnosti, které obnovují a chrání strukturu kloubů. Výhodou každé Masti na klouby je místní působení.

Prášky na klouby – když bolest vítězí

Lokální přípravky ve formě masti nebo krému se obvykle používají trvale, zejména přípravky bez lékařského předpisu. Mohou zmírnit zánět nebo regeneračně. Po práškách na klouby pro změnu sáhneme, když nám bolest brání v normálním fungování.

V případě degenerace kloubů se bohužel nejedná o ojedinělou situaci. Prášky na klouby, které jsou okamžitě k dispozici, zahrnují naproxen, diklofenak nebo ibuprofen. Je však dobré věnovat pozornost práškám na klouby s meloxikamem, jenž má relativně mírný účinek na trávicí systém. Pacienti také často sahají po práškách na klouby s paracetamolem nebo aspirinem, to však není z dlouhodobého hlediska vhodné řešení. O výběru tabletek na klouby se jistě nejlépe poraďte s ošetřujícím lékařem.

mast na klouby

Doplňky na klouby – vitamíny

Tato skupina přípravků má hlavně podpůrný a regenerační účinek, ačkoli doplňky (vitamíny) na klouby rovněž snižují zánět a mohou snižovat bolest. Vitamíny na kluby užívané pravidelně mají pozitivní vliv na pohyblivost a flexibilitu kloubů a pomáhají doplňovat ztráty v chrupavce a synoviální tekutině.

Nejčastěji doplněk na klouby představuje prášek, k rozpouštění ve vodě. Vitamíny na klouby obsahují již zmíněný kolagen, glukosamin, chondroitin a kyselinu hyaluronovou, ale kolagen v nich hraje klíčovou roli. Kromě toho lze v doplňcích na klouby nalézt i vitamínové doplňky.

Byliny na klouby, přirozeně a bezpečně

Mezi nejlepší bylinky na klouby patří nejčastěji vybíraný kostival, ďábelský dráp a bischofit. Byliny na klouby jsou v opozici se syntetickými přípravky. Mají úkol přirozeným a neinvazivní způsobem pomoci s bolestmi a ztuhlostí kloubů. Kromě toho mohou mít bylinky na klouby zahřívací, protizánětlivý, analgetický účinek. Kostival se doporučuje pro sportovce se zraněním a degenerací. Sarsaparilla zase pomůže s revmatismem. Mezi bylinky na klouby se řadí rovněž divoká růže. Všechny bylinky na klouby mohou být aplikovány mastí nebo gelem nebo použity ve formě infuzí a odvarů.

Léky a přípravky na klouby – čeho si všímat?

Vybírajíc lék na klouby musíme si rozmyslet, čeho chceme dosáhnout. Ne každý přípravek na klouby má analgetický nebo regenerační účinek. Pokud musíme bojovat proti bolesti, pravděpodobně si vybereme lék na klouby se silným účinkem, který je však lepší použít bezprostředně.

Pokud nás bolest provází chronicky, měli bychom s lékařem prodiskutovat volbu přípravků na klouby. Samostatným případem jsou bolesti revmatické, na které nebudou fungovat přípravky na klouby ve formě doplňku. Může se však ukázat, že náš problém není tak pokročilý, pak nebude nutné zažívat léky na předpis. Váš lékař nebo fyzioterapeut vám poradí, jaký přípravek na klouby je nejlépe zažívat, aby se vyvarovat vzniku zánětu.

V takové situaci je nutné působit více směry. Můžete si vybrat jeden hlavní přípravek na klouby, např. mast s kolagenem, a podporovat léčbu bylinkami a doplňky. Pamatujte, že zažívání Léků na klouby může skončit rychleji, pokud zavedete správnou stravu a fyzickou aktivitu.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *


Alternativní produkty
Krém Na Křečové žíly: Účinné léky a nejlepší mast na křečové žíly. Hodnocení produktu
Vitamíny Na Vlasy: Šampony, doplněk stravy proti vypadávání vlasů
Léky Na Plíseň Nehtů: Mast a krém na plíseň nohou a mykóza - pořadí
Přípravky Na Akné: Maska, kosmetika, krém, mast na pupínky. účinné produkty
Sérum Na řasy: Efektivní kondicionér na růst řas - pořadí produktů

Jak píšeme recenze produktů?

Abychom zajistili, že naše recenze budou co nejužitečnější, nejprve zkontrolujeme všechny informace o recenzovaném produktu, který výrobce představuje. Víme, že každý inzeruje a doporučuje své produkty bez ohledu na jejich nedostatky.

Nejdůležitější fází tvorby přehledu je test. Každý výrobek testujeme minimálně 2 měsíce. V této době ji používáme jako běžné spotřebitele, abychom otestovali její účinnost.
Abychom byli autoritativní, nezastavíme se na vlastní zkušenosti – shromažďujeme zpětnou vazbu od ostatních uživatelů stejného produktu, abychom mohli znát různé názory. To nám pomůže určit, kdo přesně by měl produkt doporučit a kdo nemusí.

Víme také, že část spotřebitelů bude hledat jiné, podobné produkty z kategorie, která je zajímá, a proto je vždy uvádíme pod recenzi. Čtenáři tak mají možnost vidět alternativní nabídky.