Žebříček Nejlepší kosmetiky a doplňků proti vypadávání vlasů 2019 - Názory a Recenze

Zajímá vás, jaká kosmetika a přípravky mohou a měly by být používány, aby se zabránilo vypadávání vlasů? Nezapomeňte, že špatný stav vlasů je nejen efektem nesprávné vlasové kosmetiky, ale také nedostatkem vitaminů a minerálů v těle. Doufáme, že díky dnešním radám vaše vlasy znovu získávají svůj lesk a vitalitu.

Jaké jsou mechanismy působení těchto kosmetických přípravků?

Přípravky, které působí na pokožku hlavy, mohou obvykle:

zvyšovat prokrvení pokožky hlavy, v mysli – lepší prokrvení – více složek se dostává do cibulek – vlasy se stávají silnějšími krouží legendy o tajném receptu na přípravek vyráběný v lékárně – skutečně existují takové recepty, stojí za to zeptat se dermatologa a v některých problémech mohou být užitečné zajistit správnou hydrataci a regeneraci pokožky hlavy – zdravá pokožka znamená zdravé vlasy
působit dezinfekčně, antifungálně přinést exfoliační, keratolytický efekt – urychlují očištění a regeneraci pokožky hlavy, díky čemu usnadňují pronikání léků do pokožky.

Doplňte nedostatek vitamínů. Přípravky proti vypadávání vlasů

Špatný stav vlasů je signálem z těla, že je něco špatně, něco mu chybí. Nejlepším lékem na problém s vypadáváním vlasů, který se mimochodem týká stále větší skupiny osob, jsou vitamíny. Nezapomeňte však, že by doplňky měly být pouze doplňkem správně vyvážené stravy. Všechny níže uvedené vitaminy lze nalézt v potravinách, zejména zelenině a ovoci. Vitamín B5, tzv. kyselina pantothenová je nazývána vitamínem pro růst vlasů.

Je zodpovědný za správný rozvoj vlasů, tj. zesílení vlasové struktury a stimulaci buněčného dělení. Důležitým vitamínem je také vitamin A, který ovlivňuje jejich rychlejší růst a navíc chrání před UV zářením a negativními vnějšími faktory. Nezapomeňme na vitamín C, který je zodpovědný za výrobu keratinových proteinů. Díky zlepšení mikro-cirkulace v kapilárách jsou vlasy vyživené, zdravé a plné lesku. Je také důležité pamatovat o železe, které zajišťuje správný vývoj kapilárních buněk a křemíku – stavební složce vlasů.

Účinný vlasový doplněk musí obsahovat křemík. Jednou z nejdůležitějších rolí křemíku je účast na vývinu kolagenových vláken tvořících strukturu, na které jsou budovány tkáně. Sloučeniny křemíku regulují také metabolismus snižujíc propustnost stěn cév, udržují správnou elasticitu pokožky a kolagenových a elastinových vláken v pokožce.

Křemík prodlužuje pevnost pokožky a sliznic. Tento prvek a jeho vliv na vzhled pokožky, vlasů a nehtů je již dlouho jednou z hlavních oblastí zájmu vědců. Studie prokázaly, že zažívání doplňků s křemíkem po dobu minimálně tři měsíců viditelně snižuje vrásky, výrazně zvyšuje hustotu pokožky obličeje, posiluje ji a zlepšuje strukturu vlasů a nehtů.

Doplňte působení vitamínů kosmetikou. Šampony proti vypadávání vlasů?

V závislosti na příčinách plešatění může lékař doporučit použití vitamínových přípravků a látek obsahujících hormony (např. v případě onemocnění štítné žlázy, androgenetické alopecie). Pokud je příčinou plešatění mykóza pokožky hlavy, bude nutná antifungální léčba. Nejčastěji se však doporučují přípravky obsahující hormonálně aktivní sloučeniny, které buď potlačují působení DHT na vlasy nebo blokují konverzi testosteronu na DHT, čímž snižují jeho množství v těle. V některých případech se používá laserová léčba.

Správně zvolená vlasová kosmetika pomáhá zastavit plešatění. Stojí však za to vsadit na přírodní kosmetiku – zároveň šampony, vlasové kondicionéry, masky, jak i sérum. Co by mělo být součástí jejich složení? Biotin – přísada podporující růst vlasů a tvorbu vlasových folikulů. Biotin ovlivňuje množství vytvářeného kožního mazu, což naopak snižuje ztrátu vlasů a je důležité, během stimulace jejich opětovného růstu. Důležitá je rovněž přeslička polní – pomáhá udržovat normální stav vlasů. Předchází nejen jejich vypadávání, ale zlepšuje zároveň elasticitu a vitalitu pramínků. Přeslička je také zdrojem snadno absorbovatelného oxidu křemičitého a draslíku, hořčíku, kvercetinu a vitamínu C. Ano, opět vitamín C – i on by měl být zahrnut ve složení přípravků na vypadávání vlasů.

Vypadávání vlasů

Je odpovědný za správnou tvorbu kolagenu a zajišťuje správnou funkci pokožky. Navíc vitamín C obsažený v přípravcích proti vypadávání vlasů chrání vlasové folikuly před oxidačním stresem.

Šampony a vlasové kondicionéry by také měly obsahovat vitamín B3, který je zodpovědný za udržování správné hydratace vlasů. Účinnou složkou šamponu pro růst vlasů je také výtažek z potočnice lékařské, který je součástí mnoha vitaminů a minerálů – vitaminů skupiny B a vitamínů A, D, E, K, kyseliny listové, zinku, vápníku, draslíku a bílkovin. Kupujíc kondicionéry pro růst vlasů, stojí za to vybírat ty, které obsahují rovněž panthenol a puškvorec obecný. Svázáním vody ve struktuře vlasů pantenol vlasy nejen zesiluje, ale také hydratuje. Na druhé straně puškvorec dodává lesk a předchází jejich vypadávání.

Domácí způsoby, na vypadávání vlasů? Existují takové?

Zažívání vitaminu B komplex ve spojení s pitím odvaru z kopřivy je rovněž ideální léčbou pro vlasy, často doporučovanou na blozích. Obsahuje vápník, železo, hořčík a minerály, které vyživují vlasy. Je to opravdová bomba posilující a urychlující růst vlasů. Je nutné jej pít minimálně 1 měsíc a nejlépe rovnou 3.

Regenerace vlasových cibulek

Určitě jste si všimli, že mnoho šamponů a kondicionérů proti vypadávání vlasů obsahuje šťávu z černé ředkve. Není divu! Černá ředkev regeneruje vlasové cibulky, zlepšuje krevní oběh pokožky a předchází seborey, jenž může přispívat k vypadávání vlasů. Jak využít pozoruhodnou sílu ředkve? Z kořenu černé ředkve vytlačíme šťávu nebo nastrouháme kořen na jemném struhadle. Získanou látku vtíráme do mírně vlhkých vlasů, obzvláště důkladně masírujíc pokožky hlavy. 2. Revitalizační obklady na vlasy Ideální jsou v tomto případě vejce jenž jsou zdrojem vitamínů a minerálů. Jak vykonat vaječnou kúru? Před umytím hlavy do pokožky a vlasů vetřete vaječné žloutky, a následně oviňte hlavu ručníkem a počkejte hodinu.

Zdravá strava je nejúčinnějším způsobem, jak zastavit vypadávání vlasů. V případě postnatálního plešatění je důležité doplnit stravu o vitamíny skupiny B, vitamíny C a E a minerály, tj. zinek, měď, železo. Strava by měla zahrnovat takové produkty, jako jsou bílé fazole, obiloviny, hnědá rýže, pšeničné klíčky, celozrnný chléb, ryby, vepřové maso, vejce, mrkev, rostlinné oleje, růžičková kapusta a listová zelenina. Doplněné vhodnými pochoutkami – nejlepší jsou ořechy.

Vzpomínané složky by se měly nacházet jak v šamponech určených pro růst vlasů, tak v kondicionérech.

Vitamíny na vlasy. Zapomínat bychom neměli ani na vitamíny, které vlasy nezbytně potřebují.

Vitamíny mají na zdraví a vzhled vlasů zcela zásadní vliv. Ideální je mít dostatek všech vitamínů zajištěných ve zdravém jídelníčku. Špatná a nedostatečná výživa se totiž projevuje nejen na fyzickém zdraví, ale také na vzhledu pokožky, nehtů a samozřejmě i vlasů.

Nedostatek vitamínů bývá nejčastější příčinou oslabených vlasů. Způsobuje jejich řídnutí a vypadávání. Jen některé z vitamínů jsou přitom nezbytné pro udržení krásných a zdravých vlasů.

 • Vitamín A
  podporuje funkci vlasových folikulů, čímž ovlivňuje růst vlasů a jejich celkový vývoj
 • Vitamíny B
  vitamín B6 podporuje vstřebávání živin, vitamín B7 obnovuje růst vlasů, zabraňuje šedivění
 • Vitamín C
  antioxidant, pomáhá tvorbě kolagenu, vlasy jsou díky němu silné a zdravé
 • Vitamín D
  antioxidant
 • Vitamín H
  má vliv na produkci aminokyselin důležitých pro růst vlasů, hydratuje a zvyšuje lesk
 • Vitamín E
  zabraňuje odumírání vlasových folikulů

Nejlepší tablety pro růst vlasů

Při péči o tvé vlasy je krom doplnění o důležité minerály dobré hledět i na dostatečný pitný režim, na dostatek spánku a také na použití těch správných vlasových přípravků. Pokud chceš mít opravdu zdravé a krásné vlasy, je dobré orientovat se v tom, jaké přírodní minerály jim prospívají. Podle toho pak můžeš sáhnout po ovoci a zelenině, semínkách a dalších produktech, které ti pomohou nejvíce.

it de en pt hu hr sk es el bg
Sending
User Rating 5 (1 vote)

You may also like